| razyorijinal a întrebat:

mi-am luat un maxiscuter de 180 cm, l-am inscris la primarie imediat. stiu ca pentru a-l inscrie la primarie e termenul de 30 de zile de la cumparare deci m-am incadrat.
intrebarea e daca trebuie sa-l prezint la rar pentru autentificare intr un anumit termin si ce sanctiune as putea primi.
multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de 30 de zile este pentru inmatriculare si pentru aceasta trebuie sa ai ITP si RCA.
O motocicleta de 180 cmc nu se inscrie la primarie ci se inmatriculeaza la Serviciul de inmatriculari, la primarie se declara doar la compartimentul de impozite si taxe.