| daniel889 a întrebat:

Salut,

A inscris cineva o masina din trainatate de curand? De fapt intrebarea ar fi alta: Am cumparat o masina de la un intermediar, nu am luat fisa fiscala a intermediarului roman si problema e ca imi trebuie ca sa pot inscrie masina. Fisa fiscala o pot obtine de la intermediar insa nici eu, nici el nu stim ce anume trebuie sa scrie in fisa fiscala.

Intrebarea/sau intrebarile: Pentru a obtine fisa fiscala de la primarie, trebuie precizat numarul masinii? Omul ala imi trimite o foaie unde scrie ca nu are datorii si nimic legat de masina, sau trebuie trecut numarul sau ceva care sa arate ce vrea sa faca (sa vanda masina si numarul ei)?

Mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de atestare fiscala este un formular tipizat si nu are nevoie de actele masinii pentru a-l obtine.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa solicite, de la compartimentul de impozite si taxe, certificatul de atestare fiscala. Acesta este valabil pana la sfarsitul lunii in care a fost obtinut.

| daniel889 explică (pentru Ioandelasal):

Are nevoie de ceva legat de masina? un act al masinii? ca toate alea sunt la mine. Trebuie sa scrie numarul masinii ceva pe el? asta era de fapt intrebarea

| Ioandelasal a răspuns (pentru daniel889):

Certificatul de atestare fiscala este un formular tipizat si nu are nevoie de actele masinii pentru a-l obtine.

| mgtow a răspuns:

Daca aveti dubii amandoi mergeti la politie sa va lamureasca, daca nu vrea atunci ii stii numele prenumele si il poti reclama la autoritati pentru ca nu vrea (daca e asa) sa faca pe cale legala actele

| daniel889 explică (pentru mgtow):

Omul vrea, doar ca nu stie ce sa ceara la primarie! happy