| Franck7377 a întrebat:

Salutare,nu stiti daca acum cu schimbarile astea pentru permis, mai ai nevoie de atestat profesional categoria B ca sa poti sa iei C?
Adică acum ca poti de la 18 ani sa iei C, eu nu cred ca iti mai trebuie.
Eu am B ul de aproape un an am 19 ani, si as vrea sa ma bag pe Camioane, sa iau C ul, unii mi-au zis ca se poate altii ca nu.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Prima data iei categoria B si apoi categoria C si C+E. Poti sa iei in acelasi an toate 3 categoriile pe rand