| AidDja a întrebat:

Salutare,

Poti conduce cu permis categoria B un buldoexcavator?

Răspuns Câştigător
| skr1ptu a răspuns:

Normal ca nu! Îți trebuie diploma de mașinist și aia ți-o iei după ce dai examen. Ca știi sa conduci și o faci pe riscul tău, asta e problema ta. Sa n-o faci dacă ai lucrări în locuri publice ca sigur o sa vina controlul și știi ce se întâmplă.

| AidDja explică (pentru skr1ptu):

Multumesc pentru raspuns. Mi-a ramas neclar un lucru. Am voie sa ies cu el pe un drumb public sau trebuie sa il duc doar pe platforma?

| skr1ptu a răspuns (pentru AidDja):

Poți pe drum de tara, in oraș e exclus. Plus ca dacă ai circula cu el pe drum, ai pierde timp mult iar timpul e neprețuit în afaceri căci în timpul ala tu puteai face bani buni, deci e de recomandat cu rampa în orice zona. Dacă ai de mers 2-4km la tara, îți poți permite sa mergi cu el căci rampa ar fi o pierdere de bani.

| AidDja explică (pentru skr1ptu):

Multumesc

6 răspunsuri:
| wexceptional a răspuns:

Poti si fara dar ai grija sa nu te prinda controlul ce construiesti?

| AidDja explică (pentru wexceptional):

Nu ai voie sa circuli cu el pe drumurile publice? Trebuie sa il duci doar pe platforma?

| wexceptional a răspuns (pentru AidDja):

Nu ai voie dar mergi daca e un drum necirculat si nu mergi mult nu te prinde nimeni