| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare, pentru curierat ce credeți că ar fi mai bun, un scuter sau o motocicleta! La consum am găsit o motocicletă la 9600 lei cu un consum de 1, 5% oare merita sau sunt mai scumpe de întreținut decât motocicletele, Un scuter consuma aproximativ 3%
Dacă îmi iau ceva îmi iau până în 49 CC că am categoria B!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scuter clar. Mai ieftin la achiziție, la întreținere

| gabicoo a răspuns:

Tricicleta! Nu consumă combustibil plus că te menții în formă.

| nyoentox2002 explică (pentru gabicoo):

Tricicleta sau Bicicleta nu mersi eu vreau ceva cu motor sa duc repede comenzile, eu fac cu bicicleta și când ai dealuri e super nasol, te miști și încet!

| TheGentleman a răspuns:

Scuter. Se conduce cu Cat. B și e mai econom. Honda au scutere bune, fiabile și performante

| nyoentox2002 explică (pentru TheGentleman):

Scutere,mopede etc se conduc cu motor maxim de 49cc, Honda sunt scumpe caut o motocicleta între 5000 și 10000 lei cu banii astea găsesc ceva bun?

| ClaRa91 a răspuns:

Scuter pentru curierat.