| Daaan a întrebat:

Salutare, stie cineva cum pot face actele la un scuter + înmatricularea?
L-am luat fără acte şi aş vrea să le fac eu.mă poate ajuta cineva că nu ştiu cum se procedează

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai actele de identitate a vehicolului pentru a-i deveni proprietar legal, ca la orice vehicol inscris in circulatie.
Daca circuli cu el fara acte, se poate considera furat si vei avea probleme.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Candva, de mult, exista o portita pentru mopede, sa faci la notar o declaratie pe proprie raspundere ca l-ai facut din piese, si cu aia puteai sa ii faci acte la primarie.
Acum habar nu am daca mai e valabila metoda sau nu.