| IonutPC2018 a întrebat:

Am o nelămurire! Aș vrea sa imi cumpar un Ford Maverick 2.7TD și am auzit de la niște prieteni ca masinile astea nu se mai pot inmatricula la noi în țară deoarece au norma EURO 2.
Și aș vrea să știu daca se poate înmatricula spre exemplu daca aduc unul din Germania și c-am cat m-ar costa taxele la el pe an!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio restrictie de inmatriculare in functie de norma de poluare. Daca masina trece de rar o poti inmatricula fara probleme.