| DaimlerAG a întrebat:

Daca vrei sa iti cumperi o masina de la o marca ce are configurator pe internet, poti sa o personalizezi doar cum este disponibil pe site? De exemplu: La mercedes, pe S class poti sa pui piele maro, dar aceasta piele nu e disponibila pe toata modelele (daca o configurezi pe internet). Dupa parerea mea, daca mergi la dealer poti sa ceri o masina cu fiecare scaun de culoare diferita atata timp cat platesti.

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Totul tine de varianta de echipare. Daca acea varianta nu permite sa pui piele maro, atunci nici la dealer nu poti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru fiecare model de echipare exista niste optiuni. E si o chestie de marketing sa nu iti dea la o versiune de echipare ceva ce se gaseste la o versiune superioara, ca sa te forteze sa cumperi pe aia superioara daca intr-adevar doresti optiunea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La showroom poti faci configuratii mai "smechere" decat pe net, din simplul motiv ca paginile de internet nu se actualizeaza permanent. De exemplu, editiile limitate sau speciale, nu apar in acele liste de versiuni, si au optiuni care poate nici nu exista la versiunile standard de pe net + altele.
Pe net e doar informativ.