| KaPy2 a întrebat:

Dețin și eu un malaguti f12 și am o mica problema la transmisie, când plec după loc îmi patinează cureaua,cureaua este noua,este identica cu cealaltă veche și originala, seria curelei Yamaha 3AA-17641-00
Ce ar trebui sa fac? sa mai pun o șaibă pe la variator,variatoarele sunt bune,mai aud și un zgranganit atunci când sta la relanteu,zdrangane ruli din variator și ruli sunt noi pusi, ce ar trebui sa fac sa-mi toarcă motoru frumos sa nu mai aud variatorul zdranganind și sa plec nervos după loc

2 răspunsuri:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Cred ca zdranganitul se aude de la role

| KaPy2 explică (pentru Roman_Florinel_1956):

Asa spuneam și eu, nu sunt ca și dimensiune ca cele vechi...