| Aurelyyan69 a întrebat:

Salutare TPU, inca o intrebate pentru voi. Am un scuter de 49 piaggio si as vrea sa-l fac sa traga foarte bine si tot o data sa aiba si viteza, ce recomandati sa fac? Dau funda

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce permis de conducere ai!
daca ai sub 18 ani si permis doar pentru motoare f mici, nu ai voie sa sofezi nimic peste puterea acestui scuter mic, si nici motoare care dezvolta viteza mare.

In cazul asta, modificare se poate face dar cu aprobarea RAR-ulului, iar de sofat o poti sofa doar dupa implinirea varstei de 18 ani, cand iti vei lua alt permis de conducere, de data asta pentru categorie diferita.