| Jurjady a întrebat:

Salutare tuturor, am o întrebare.
Am un scuter peugeot din 2006 l-am cumpărat recent.
Am curățat la el carburatorul.
După ce l-am curățat l-am setat sa stea la relanti.
Dar când este rece motorul se tureaza tare și dupa ce merge asa turat cateva minute 2 sau 3 minute isi revine si nu se mai tureaza, nu îmi dau seama din ce cauza este.
Scuterul este de 50 de cm.

Poate cineva sa îmi spună din ce cauza se tureaza doar câte va minute și după își revine?
Va mulțumesc

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Nu ai ciupit ceva garnitură când l-ai curățat? Poate trage aer pe undeva pe langă carburator.

| Jurjady explică (pentru SoulReaver):

Când l-am curățat am dat doar cu șurubelnița pe capacul de la carburator ca avea ceva mizerie acolo
dar nu cred ca din cauza acea
Eu ma gândesc ca poate nu l-am setat bine sau habar nu am ce poate fi.
Dar asa el trage bine merge 45km la ora doar când e la rece se tureaza tare și după un minut sau poate nici atât își revine