| meinteil a întrebat:

Salutare tuturor, as dori sa va intreb daca pot conduce o motocicleta de 125 cm3 respesctiv A1 cu permisul de conducere categoria B avand si varsta trecuta de 21 ani?
Am observat pe anumite forumuri acest subiect si as dori un raspuns clar.
Va rog fara batjocora sau glume proaste.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Şerbu_Gabriel_1998 a răspuns:

Cu B-ul poti conduce doar mopede(scutere, motorete, etc)de maxim 50cc, cu putere maxim de 4kw si a carei viteza maxima constructiva nu depaseste 45 km/h! Pentru motociclete cu motorizari de pana la 125 cmc dar cu putere maxima de 11 KW, iti trebuie A1.Restul intra la A2

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti, doar cate vehiculele din categoria AM le poti conduce doar cu B ul