| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Zilele astea am iesit intr-o seara la plimbare cu motorul. Si deodată mi-a iesit un câine in fata, era destul de mare si nu am reuait sa il evit deoarece era întuneric si strada nu era luminata prea bine. Pe moment a fost totul ok dar dupa ce am mai mers un pic vad ca acul de la kilometraj ajunge pe 0. Trag intr-o parcare si ma uit la ea mai atent si vad ca era rupt cablul de la kilometraj dar sufa era încă acolo. Am pastrat-o si a doua zi am încercat sa o repar si am reusit, dar mi se pare ca acum se înregistrează mai multi kilometri. Oare poate sa fie asa? Nu tot timpul, am pus navigatorul de pe telefon si a fost la fel dar am mers puțin 2km. Daca kilometrajul merge bine se pot înregistra mai multi km?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un cablu defect nu poate indica eronat decat cu mai putin. Mai mult e imposibil, ar insemna sa se invarta mai repede decat il invarte roata.

| Bybanu a răspuns:

In nici un caz nu are cum sa arate mai multi kilometri...