| Micu_Gradinari_1995 a întrebat:

Salutari,am nevoie de ajutor,.
Posed o masina Nissan almera 1. 5dci-renault 2005 82cai, de citeva zile motorul se porneste din 2, 3 incercari,am fost la un service si mi-au spus ca este o eroare la computer,sensor a cam.,, am schimbat ambele sensoare si mereu aceiasi problema, care ar putea fi prolema?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba service-ul.
Ai inlocuit doi senzori degeaba.

| Micu_Gradinari_1995 explică (pentru anonim_4396):

Atunci nu e problema in ei?,ei miau aratat pe calculatorul lor ca este eroarea aceasta, si a incercat sa o stearga si nimic, mereu, error sensor a cam, am cumparat alti doi senzori 160 euro si nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au un tester de toata jena.
Du-te la cei de la Dacia.
Au testere specifice pentru motoarele Renault.