| Manticora2000 a întrebat:

Salutări mașiniști, ce părere aveți despre un Renault Megane hatchback 1.5 dci 110 cai din 2012? Mașina are 197.00 km care sunt reali și nu știu exact dacă sunt prea mulți :/ am văzut ca are distribuția schimbată la 173.000 in 2019 … credeți ca este ok ca și km sau sunt prea mulți? Despre acest motor aveți detalii, a mai avut cineva 1.5 dci 110? Mulțumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motorul de 1.5 dci de la Renault e unul din cele mai fiabile si economice motoare, daca a fost intretinut ok 197.000 km nu sunt chair multi pentru el.