| George915 a întrebat:

Saluut, am un scuter Yamaha MBK. A avut set de 50 și i-a fost pus set de 70. Pornește iar când îl accelerez scoate fum alb și roata nu se învârte, adică scuterul nu trage. Am curățat carburatorul și la fel. Puteți sa imi Spune-ți va rog ce are? Poate avea filtru de aer vreo legătura pentru ca filtrul nu se îmbină perfect cu carburatorul, deși cred ca este ceva din motor.

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu are legatura filtrul de aer cu ceea ce se intampla, compresie are?

| George915 explică (pentru DaniTDCI):

Paai, cum pot sa mi dau seama dacă are sau nu?