| ionutbt a întrebat:

Salyt! Azi dimineata cand m-am trezit am avut parte de ceva ce nu-i doresc la nimeni sa se intample. Miam vazut masina zgariat. Pe capacul rezervorului era celebrul semn (p. a) ce il fac toti cocalari cand nau treaba. Parea sa fie facut cu o cheie din cata am vazut si era zgariat destul de adanc zgariata. Am mai vazut inca o zgarietura, dar pe portbagaj, lunga de aprox 5 cm care parea sa fie facut tot cu un cui sau o cheie. Voi ati mai avut parte de asemenea evenimente nefericite? Credeti ca as mai putea scapa de aceste zgarieturi care sunt destul de inestetice? Trebuie vopsita tabla?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Bravo Alexandru in sfarsit primul om care aud si eu ca spune ceva pe forumul asta ca numai tampenii am auzit! Iei acel creion si dai pe zgarieturi dar fara sa depasii zgarietura fiindca modifici nuanta de culoare si pare ca o alta zgarietura si dupa aia gata se vede ok sau eventual daca te uiti foarte de aproape si foarte atent dar oricum nu va mai parea nimic inestetic!

| vw9378 a răspuns:

Daca este zgarietura adanca nu iese la polish si prea putin la creion. Cumperi un kit cu care incarci putin zona, il lasi sa se intareasca si dupa iei cu smilgherul ca sa fie suprafata neteda. Dupa ce faci toate acestea, du-o la vopsit sau vopseste-o chiar tu. Ce ti-am zis eu e o metoda mai ieftina.

| heddy10 a răspuns:

Exista un creion special numit Fix It Pro. Repara orice zgarietura, la orice tip de vopsea.

| Hirako a răspuns:

Da, trebuie vopsita, si poti cumpara o camera video cu 100 de euro pe care sa o montezi pe bloc, ii surprinde cand mai fac asa ceva si daca ii dai in judecata iti platesc cat sa iti iei alta masina ^^

| isauranick a răspuns:

Da! am avut parte du-te la spalatorie si da un polishwinkingte costa un 2 mil jumate si iti scoate zgarieturilehappy bafta