| geany_6563 a întrebat:

Se inaca daca reduc viteza scuter!
salut am si eu o problema am un malaguti centro,merge bine daca merg in suturi e problema este ca daca daca merg in blana si reduc viteza apoi vreau sa dau acceleratie se inaca.in mers daca il tin accelerat la blana nu se inaca problema intervine numai cand reduc viteza si vreau sa in el,, da moare

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Reglează-l calumea din carburator

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Cumpara un carburator nou.

| Versace_Geany_1993 a răspuns:

Are carburator nou, chiar nu stiu ce o fi si consuma cam mult 1l de ex circa 5 km cateva ture

| YourDreamSweetLove a răspuns:

Verifica jiglerele daca sant curate, iar daca nu redu jiglerul de minim cu doua masuri.Nu schimba nici un carburator ca n-are rost....Incearca sa strangi aerul la maxim, al deschizi o tura jumate apoi relantiul al reglezi din shurubul de minim si vezi sa nu-ti traga aer fals pe la cotul de acceleratie unde intra cablul in carburator sau sa-ti ramana shocul blocat pe deschis