| Stallone a întrebat:

Se merita sa cumpar aceasta masina?
http://mercador.ro/oferta/vand-toyota-corolla-2008-ID1w4 s9.html
Pretul e corect? E fiabila? Consumul urban cam cat ar fi (sunt din Craiova)?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toyota adusa din Japonia (23. 000E), primul proprietar, stare foarte buna, nu prezinta nici o problema, consum 6.3%, full option. La drum lung vreo 6 - 7l la 100km si in oras 5-6l cam asa ar veni, pentru ca e masina noua cat de cat si nu trage mult. E buna.

| RB26DETT a răspuns:

Frate este toyota si tu intrebi daca este fiabila? toyota mi se pare ca este pe locul 1 sau 2 in lume la fiabilitate si chiar am mers cu o toyota corolla o data si mi-a placut foarte mult cum mergewinking japonezii fac masini adevarate!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E misto rau masina dar mi se pare putin cam mult cat cere. Eu mai mult de 6000 n-as da.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Acuma vad ca e Diesel, deci e posibil sa nu fie adusa din Japonia. In Japonia niciun turism nu circula pe Diesel. In plus, eu sunt rezervat in privinta Dieselurilor Japoneze. Consumul de 6.3 dat de el e probabil mixt deci in oras iti ia macar 8l/100 km.

| Florian20405 a răspuns:

Sunt masini foarte bune, fiabile, insa nu toate, antentie verific-o bine si daca e buna cumpar-o!
Recomand 1.6 125 cp,am mers cu una se comporta foarte bine consum decent si nu te-as indruma catre o cutie automata plus ca si dieselu nu prea is bune de la toyota, lenese cuplu sa zic relativ ok nu indeajuns pentru un diesel, vrei ceva diesel? Recomand cu incredere vw stau f bine la capitolu diesel cat si benzina.
Dar alege altceva, pretul e cam piperat, 7000 si e ok.