| bogo93 a întrebat:

Se merita sa cumpar o masina din Germania, mai exact un Opel astra h motor 1.9 cu 3500€ ea aratand si funcționând bine si avand 130000 km

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Parerea mea e ca nu merita.
3500+ acte+ transport te ajunge la 4000€.

Acum jumate de an a adus un tip de la mine din zona un Astra H din Germania, tot, piele, xenon, navigatie, tot ce era posibil, a stat peste 3 luni sa-l dea prima data a cerut undeva la 3600€ pe el, si dupa a mai scazut cateva sute bune, acum nu stiu cu ce pret s-a dat dar cert e ca s-a vandut greu, si a iesit si in pierdere.

Uita-te doar aici (https://www.olx.ro/......l-astra-h/ )la preturi, vei vedea ca mare parte din ele sunt sub 4000€.
Parerea mea e ca nu merita.

| DaniTDCI a răspuns:

Cam mult 3500 euro

| PainePrajita33 a răspuns:

Da si nu.
Daca vrei neaparat sa iei din alta tara, eu te sfatuiesc sa mergi tu personal sa o vezi si sa negociezi cu proprietarul! Daca o cumperi de la cineva care a adus-o el, poate sa te pacaleasca de ex el a cumparat-o din Germania cu 1000 Euro iar acum cand vrei tu sa o cumperi o vinde cu 3500 euro ca sa aiba profit.
Sper ca te-am ajutat!