| Ha0s a întrebat:

Se merita sa cumperi un Sandero 2012+? E o mașină buna? Nu ma intereseaza viteza.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e bunicica. Finisata bine, confort suportabil, motoarele 1.2 isi fac treaba foarte bine. Fiabilitatea este foarte buna.
Daca vrei o masina de oras sau pentru calatorii scurte, e foarte ok.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A pai cu motor de 1.2 te rogi de ea sa faci o depășire.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Stiu, de aia am sugerat-o doar pentru urban si drumuri scurte. Daca iei 1.5 dci fuge bine dar fara folos, ca la 140 incepe sa planeze si Loganul.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu nu mi-as lua dacia nici pe gratis laughing, as lua orice altceva in afara de dacia, vw, opel, skoda, renault, seat etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu e chiar asa.
VW, Skoda si Seat au dat rateuri destul de mari, pe langa Dacia dupa 2000.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"merita" sa nu se merite sa merite aprecierile unor necunoscatori