| scmcristina a întrebat:

Stie cineva ce inseamna mai exact inmatriculare prin instanta? Daca iau o masina inmatriculata prin instanta, si vreau sa o trec pe numele meu, trebuie sa platesc taxa de timbru? Multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inmatricularea prin instanta presupune sa dai in judecata statul pentru a inmatricula masina fara sa platesti taxe. daca ai un avocat bun intreaba l exact ce presupune acest procedeu.

| TheEyes a răspuns:

Salut.
Inmatriculare inseamna ca masina nu are numarul de inmatriculare valabil.Platesti acel numar si nu ai probleme.Ai grija ca este scump.
Salut, Bafta.