| StrumfXxX a întrebat:

Salutare cum sta treaba cu taxa " TIMBRU DE MEDIU" trebuie sa o mai platesc daca imi cumpar o masina inmatriculata pe Bucuresti care are taxele platite la zi? si sa o trec pe numele meu tot in Bucuresti. mai trebuie platita?
p.s dau FUNDA + multumiri enorme lamuriti-ma va rog

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina a mai fost inmatriculata in perioada 2007-2011 si nu s-a cerut restituirea taxei de prima inmatriculare/poluare atunci nu mai trebuie sa platesti timbrul de mediu. Daca nu este asa atunci va trebui sa platesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca masina a mai fos inmatriculata dupa anul 2007 si taxa nerecuperata nu ma trebuie sa platesti.

| StrumfXxX explică:

P.ss masina e din 2002