Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici
 
2703665intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
21 Iul
SATI 267.144AFISARI
115.252VIZITE
96.643V. UNICI
15 Ianuarie 2011
OptimusPrime21 intreaba:

Sunt posesor de permis categoria B, pot conduce un scuter cu capacitate de 49 cmc fara s adau testul de legislatie?



Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    15 Ianuarie 2011 21:37
    push2gl a răspuns:

    Deja ai curs de legislatie facut nu mai trebuie. In schimb raspunzi cu permisul in caz de ceva

  • 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 16 Ianuarie 2011 13:30
    Stefan a răspuns:
    Ca sa conduci un moped sau un scuter care nu depaseste 50 cmc, iti trebuie curs de legislatie rutiera in cadru unei unitati autorizate conform art. 160 aliniatil 2 din regulamentul de circulatie, chiar daca ai permis de conducere pentru categoria ''B''.
  • 16 Ianuarie 2011 19:48
    valy1233 a răspuns:
    @MS, daca el are permis de conducere, automat a dat legislatia laughing
    este primul examen scriswinking
  • 10 Februarie 2011 22:45
    Raspuns anonim:
    Se poate conduce cu orice categorie de permis!