| virusxxx112 a întrebat:

Tata are o Dacie Break din 1997 dar sia schimbat motorul si el este de 1975 si la drum lung cam de la Roman pana la Sabaoani a facut doua opriri ca i se incalzea motorul si ii fierbea apa curgea apa clocotita... A dus la specialisti si a zis ca nu are nimic toti au zis ca nua re nimic da el nu stie ce are va rog ajutati-ma ador masina e de valoare sentimentala el a mers la brasov fara nici o problema si IARNA.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand sa se uite la radiator si in al doilea rand la garnitura de chiuloasa dar nu cred sa fie de la chiuloasa. Daca este pe GPL sa se uite la plaman poate pierde presiune sau are garnitura terminata si pierde gaz de acolo!

1 răspuns:
| redtulip a răspuns:

Sa se uite la garnitura de chiuloasa