| virusxxx112 a întrebat:

Tata are o Dacie Break din 1975 si la drum lung [de la Roman pana la Sabaoani] a facut doua opriri ca i se incalzea motorul si ii fierbea apa curgea apa clocotita... Au spus toti ca nu are nimic masina dar ea tot are ceva va rog spuneti-mi ce are.

Răspuns Câştigător
| looolliika a răspuns:

Pai dake din 75. saraca. facetii inmormantarea... straight face luativa o misunuta noua... un ticO nu e prea SCUMP. AR MERGEwinking

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Are radiatorul infundat cred.

| florinsandu a răspuns:

La dacie in primul rand vara trebuie scos termostatul in furtunul gros langa pompa de apa, dupa care se face aerisirea radiatorului cu caloriferul deschis si cu botul putin ridicat

| eaglewatch01 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, dar vezi prima data pompa de apa, daca nu s-ar putea sa fie cuzinetii dusi...