| Cristian_Manolita_1996 a întrebat:

Unde se face actul de vanzare cumparare la un opel astra g si cat costa,(se face si in targ)?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate face si in targ, daca ai formularele de completat.
Cel mai sigur este sa mergi la un birou de acte auto, si sa-ti completeze ei pe calculator, il scoate la imprimanta, verificati corectitudinea datelor, si le semnati. Se fac de obicei 3 exemplare, unul ramane la vanzator, 2 la cumparator, si certificatul de radiere de pe cel de la vanzator, il ia tot cumparatorul, ca sa il completeze politia, apoi i-l trimite inapoi vanzatorului.
Daca ai de gand sa treci masina pe numele tau, fa-i si fisa de inmatriculare, la acelasi birou de acte. Aia trebuie sa o prezinte la primarie vanzatorul, pentru viza, apoi ti-o da tie, mergi la primaria ta, o vizezi si acolo, si o pui la dosar, pentru inmatricularea definitiva.
Ultimul pret pe care mi-l aduc aminte a fost maricel, 13 lei pentru contractele V-C (3 exemplare in banii astia), si inca 13 lei pentru fisa de inmatriculare.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti face si in targ, depinde cum te intelegi si cu vanzatorul/cumparatorul.