| IIIshaneIII a întrebat:

Urgent belea mare!
Astazi am demontat motorul si am schimbat supape +garnituri de supape,apoi am scos pistonul pentru a schimba segmentii,am scapat o siguranta care se prindea ambielajul de piston in Carter,gaura e mica,siguranta e mica, cum fac sa o extrag din carter fara sa dau tot motorul jos?

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ai incercat cu un magnet?

| Denila123 a răspuns:

Cu un magnet sigur il sciți, ei o spiță de bicicleta miști sintr.o parte dintr-al ta si răstorni motoru pana cade de acolo