| Millionair3 a întrebat:

Va salut pe toti. Vin cu o mare problema. Am un Vw golf 4 1.9 tdi alh 90cp. Acum vine problema. Am facut pana prostului. Am ramas fara motorina. Vin cu intrebare. Stie cineva cum mama ei o fac sa porneasca am cautat pe tot google si decat sa ma duc la un singur mecanic din oras sa i dau 150 ron. Mai bine as incerca singur. As dor sa imi spuneti daca stiti cum amorsez pompa, alimentarea sau filtru sau ce naiba i fac sa porneasca? Va multumesc mult!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Incearca la automat de mai multe ori, poate porneste. daca nu, ai aer pe conducta, se pune motorina in filtru, se desfac conductele ...etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil trebuie sa cureti toata instalatia. te ai zgarcit sa pui 5 litri de benzina acum platesti de 3 ori mai mult

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu vorbesc prostii, ALH-ul are filtru de motorina in comp. motor, ca la Golf 2 diesel. Desfaci o conducta de acolo (una din ele are un fel de dop asigurat cu o agrafa), si cu o palnie micuta torni motorina pana il umpli. Apoi pui contactul de 2-3 ori fara sa pornesti, dai cate o cheie (nu mai lungi de 5 secunde), o lasi 30 de secunde, iar ii pui contactul de cateva ori... Pe la a 3-a cheie din asta ar trebui sa porneasca.

| Moryami a răspuns:

Wtf omule, nu poti pune motorina? Te duci cu o sticla la Peco si pui.