| WayhaughtK a întrebat:

Voi ce ati alege Opel Astra j sau Vw golf 6? Care e mai buna? Care maerita? Ajutati-ma!
Ma refer la performanata si duratibilitate, dar si la design

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golful ca brand, nu are nici o treaba cu performantele. Si aici nu ma refer la R sau GTI, ci la comparatii simple, intre modele vechi low-cost, de Astra si Golf.
N-am 'cunoscut' inca un Golf stabil, cum n-am cunoscut inca o Astra instabila.
VW are probleme cu motorizarile TSI si TDI. Adica cu ambele tehnologii de care dispune.
Opel nu are probleme cu motorizarile.
VW se vinde la suprapret, Opel si Ford sunt cam cele mai ieftine masini second.
Cred ca banuiesti deja care e opinia mea.
Mitul 'fiabilitatii infinite' ale masinilor VW inca se vinde, dar daca iti folosesti creierul, ocolesti VW chiar si in favoarea unei Kia. Sau mai ales in favoarea unei Kia. C'eed din 2007 pe care o am in familie, sparge orice Golf 5 similar ca echipare.

| Prominence a răspuns:

Vw golf 6 este mai bună din toate punctele de vedere