| KingSize a întrebat:

Ce ati alege intre un Opel Astra si un WW Golf si de ce?

15 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Vw Golf, mult mai buna si mai tunabilabig grin

| KingSize explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

La un benzinar de 1.6 e consumul cam mare? Asa am inteles

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru KingSize):

Acum depinde... poate sa consume 9-10/l in oras ...si afara intre 6-8/l

| RB26DETT a răspuns (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Ce ma? eu am un volvo v40 cu motor 2.0 benzina si ia 8.5 mediu! si am si 140 cai putere pe cand vw se descurca la acelasi consum cu 105

| sincer a răspuns:

Nemtii numesc opelul "Dacie Nemteasca".VW este mult mai buna decat un opel.am si Vw si opel dar nu dau un Vw din 2001 pe un opel din 2004.

| FPI a răspuns (pentru sincer):

Nu nemtii numesc Opelul ca fiind Dacia lor, romanii zic de Opel asta ca doar nu dau nemtii ca exemplu Daciarolling on the floor

| Trynda a răspuns:

VW Golf e mai fiabila, are un consum redus, motorul duce multi kilometrii(am unul care are 350 000+ si nu a avut un defect), piese de schimb se pot gasi repede si sunt accesibile, performante bune pentru un motor mic(depinde de motorizare), este placuta la condus. Sunt mai multe lucruri de spus dar tine de felul fiecaruia cum vede o masina.

| Okami23 a răspuns:

Ww golf e o masina mica si draguta

| jj95 a răspuns:

Un vw golf nu ma intreba de ce petru ca am un singyur raspuns, este mai bun ca opel astra din mai multe puncte de vedere.
bafta

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu as alege Opel!

| BelleStar a răspuns:

Categoric WW Golf. mult mai bun.

| GigelFaraNumar a răspuns:

WW Golf, e mult mai bun din multe motive

| ionut671 a răspuns:

Golfu jagu de opel cand se strica cam greu golfu este mai rezistent

| jett a răspuns:

Economic. apel astra g 1.7 dti Y17 dt. cu un plin te plimbi 2 luni (masina tatalui meu ) de 12 ani nu s-a stricat niciodata.
fosta mea dragoste Golf 5 2.0 tdi klimatronic, consum de la 8 in sus desi in acte apare de la 4, 7 in sus, dar are putere. si ii mai pot adauga pana la 250 chiar si mai mult. dar te rupe pe consum.ti as recomanda, astra g 1.7 dti. daca nu ai boala vitezei!

| KingSize explică (pentru jett):

Consuma cam mult pentru un Tdi.