| theROOcKsTArr a întrebat:

Volkswagen Touareg sau Mercedes gl sau Bmw x6?

de ce?

Răspuns Câştigător
| RMihai a răspuns:

Mercedes GL420, pentru ca imi place cel mai mult, ii cel mai luxos, motor puternic (nu cred ca mai puternic decat x6), spatiu mare, si mi se pare ca atrage mai tare decat celalalte doua, mai ales tuareg care ii peste tot si x6 mi se pare nefolositor si de manelisti, parerea mea...

13 răspunsuri:
| bogdanel7 a răspuns:

Depinde de buget, ca la asemenea masini, trebuie sa te gandesti, lasand la o parte impozitul care este mare la toate - benzina. Daca cauti un consum mai scazut de carburant mergi pe Touareg, piese de schimb mai ieftine fata de Mercedes/BMW. La capitolul lux si functii - Mercedes. Iar la capitolul putere Mercedes si BMW. Ca design, eu unul as merge pe Touareg.

| bsorynovidiu a răspuns:

3 masini diferite, Touareg e un SUV obisnuit, GL e o masina premium foarte mare, iar X6 e o prostie. Mult mai ok e un X5. Daca vrei sport: Porsche Cayenne, Daca vrei Offroad: Subaru Forester, daca vrei siguranta: Volvo CX90, daca vrei ceva diferit: Mazda CX-7, sau CX-9. Cele enumerate de tine sunt masini de "consum", care se vand doar pentru marca.

| CataZRO a răspuns:

Sincer as alege bmw x6 pentru ca este mult mai frumos la dizain
dar este si mai scump
trebuie sa ai bani sa o si intreti masina
Volkswagen Touareg las alege iar pentru un venit lunar decent adica nici mult nici putin este frumos si aceste si amndoua sunt marci bune
mercedesul nu las lua pentru ca nu este atat de aratos si este mai mult de fite
fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| valy1233 a răspuns:

Bmw x6, pentru design, performante si e BMW, calitate germanawinking

| BigV a răspuns:

Mercedes Benz Gl 550!

| haiZI a răspuns:

La banii astia iti iei un Range Rover mult mai bun ca astea care zici tu daca esti barbat. X6 e mai sportiv, Mercedes mai mult de oras, Toureg te poti baga cu ea si prin gropi dar Range Roveru le face pe toate si arata ca masina unei persoane importante.Mercedes si bmw toata lumea isi ia da range nu vezi prea multe.

| Sofer a răspuns:

Range Rover! E cu mult peste aceste marci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vw touareg este mai ieftin... dar mai bine dai bani pe un gl pentru ca este mai bun si are in ''spate'' o istorie mai veche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://freehdcars.blogspot.com/

| chipangelic a răspuns:

TOUAreg...AM EU e superrrrmisto

| derek a răspuns:

Bmw x6 alegerea mea nu ma leg de design aici ramane discutabil dar directia activa si direct drive spun multe despre comportamentul masinii.

| GeoTica1 a răspuns:

Eu clar asa alege touaregul deoarege la offroad bate si gl si x6...mai ales ati vazut varianta 2011? daca nu ma credeti in legatura cu gl dati click aici sa va convingeti;) http://www.youtube.com/watch?v=fF6W3M9UHiM