| Bogdan8102 a întrebat:

Vreau sa montez la Dacia Logan faruri pentru ceata desi nu le are din fabricatie, dar are locurile proiectate pentru aceste faruri. As putea sa fac acest lucru cu mijloace proprii alimentandu-ma direct la baterie dar cu montarea unei sigurante pe circuit evident si a unui intrerupator special?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai bine e sa le alimentezi de la baterie printr-o siguranta si un releu, a carui comanda sa o aduci din bord, de dupa contact.
Majoritatea masinilor au pregatita instalatia pentru proiectoare, chiar daca nu au avut. Un electrician auto ti-ar putea monta piesele necesare, pentru a pune proiectoarele ca de fabrica. Iti trebuie si o maneta (bloc de lumini), de pe una cu proiectoare.

| Stef45 a răspuns:

Da se poate face asta.Dar cel mai bine mergi la un electrician sa faca asta, ca sa nu faci vreun scurt pe acolo si sa aiba de superit mai multe lucruri.

| stefandaniel94 a răspuns:

Da sigur se poate face orice...numai chef de munca sa ai... spor