| nda a întrebat:

Vreau sa platesc rovinieta si intampin o problema.
"Eroare produs cu nr. inmatriculare TM***** - Nr de inmatriculare a fost introdus eronat sau vehiculul cu nr de inmatriculare introdus nu poate fi incadrat automat la o categorie tarifara."
Rovinieta e valabila pana in 23.02. 2018, 23:59:59
si vreau sa fie valabila incepand din 24.02. 2018, 00:00:00. Sa fie asta problema? Nu o pot plati daca inca e valabila? Nr de inmatriculare si seria de sasiu sunt bune, categoria buna.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți cumpăra o vinietă dacă suprapui datele de validitate.

| nda explică (pentru mihai69):

Pai asta expira in 23.02. 2018 ora 23:59:59, si vreau sa achit incepand din 24... datele nu sunt suprapuse.

| mihai69 a răspuns (pentru nda):

Posibil ca sistemul să nu accepte plata unei noi viniete cât timp ai una valabilă. Știu că am pățit și eu asta odată.

| nda explică (pentru mihai69):

Am cumparat de pe alt site fara probleme. Maine inainte sa plec cu masina o sa verific pe net sa vad daca vinieta noua a intrat in vigoare.