| robby007 a întrebat:

Vreau sa pun far, stop si semnalizari pe un motocross, mai exact Kawasaki kx 125. Imi puteti da niste idei? Cum sa le montez? Trebuie sa chem neaparat un electrician?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are baterie motocicleta, e mai bine. Fara baterie, e ceva mai naspa, ca nu stiu daca magnetoul ar suporta un far.
Cumpara semnalizarile, stopul si farul, si poti sa le montezi deja, te duci la electrician doar ca sa-ti faca instalatia. Iti trebuie un releu de semnalizare cu comutator, pe langa semnalizari.
Eu iti recomand sa cauti o solutie cu LED, ca sa fie consumul cat mai mic, sa nu ai surprize.
Gasesti chiar si bec pentru far cu LED.
Daca nu ai baterie, nu prea e bine cu LED, se vor arde mai repede.

| robby007 explică:

As vrea sa montez si vitezometru.