| anonimuta123456789 a întrebat:

Vreau sa pun muzica in masina de pe telefon.Cu ajutorul carui cablu /accesoriu pot sa ma conectez? Este un opel astra destul de vechi, nu are bluetooth sau usb.La radio are orificiu pentru CD si unul care pare pentru casti sau aux (nu stiu sigur).

1 răspuns:
| Cismi a răspuns:

Eu zic sa iti ie un modulator e pana in 40 de lei iti creaza o frecventa pe care te poti conecta cu radioul, modulatorul il bagi in bricheta(sunt sigur ca ai una ) si are intrare usb sau aux, acum depinde daca tu zici ca orificiul ala e pentru aux ia-ti unul si ai scapat de probleme(ia un cablu mai bunicel ca sa se auda bine ).