| Iriiiii a întrebat:

1.atunci cand ma epilez pe picioare, de la genunchi in sus ma doare fff tare. cum fac sa nu ma mai doara asa tare?
2.prima data cand m-am epilat, epilatorul a luat toate firele, dar acum ii mai scapa multe.credeti ca trebuie curatat sub jetul de apa(nu l-am curatat niciodata si m-am epilat de vreo 3-4 ori)
3.am Philips Satinelle. este bun?
Pa pa!

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

@marr: Nu trebuie sa intre in contact cu apa cand este in functiune! Cu peria aceea se scot firele acumulate in timpul epilarii, dar nu este suficient, mai raman fire de par, asa ca singura solutie este sa-l spele sub jetul de apa, apoi il lasa sa se usuce (ori sterge cu un prosop/carpa) pana la urmatoarea epilare!

@Irinutza: ai aflat raspunsul! Problema nu este a aparatului, ci a ta, fiindca nu l-ai curatat corect, au ramas fire de par prinse intre pensete si acum normal ca nu mai are cum sa ia tot!
Am si eu tot Philips Satinelle Ice, este bun, insa mie imi rupe firele de par de la o vreme, nu mi le ia pe toate din radacina, desi il curat constant si nu ramane niciun fir de par prins dupa ce ma "pseudo epilez". Eu raman la epilatul cu ceara la salon, este mult mai eficient, nu mai am probleme cu firele crescute pe sub piele, s. a. m. d. (probleme care apar folosind aparatul...).
Succes, pa-pa!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de epilat fă un duş călduţ, ajută la dilatarea porilor şi durerea este mult mai mică.
Aparatul este bun.
Pa, pa.

| marrr a răspuns:

Cand ajungi mai sus de genunchi trage de piele si ai sa vezi ca nu te va mai durea. Sa tragi adica sa intinzi de ea cu o mana si cu cealalta sa te epilezi pe portiunea nedureroasa. Epilatorul nu trebuie spalat, cel putin din cate stiu. Trebuie doar curatat, ii scoti capul si daca ai o periuta speciala la el scoti firele de par acumulate, apoi cele de pe rotita si gata. Aparatul este bun, doar ca trebuie curatat.

| marya a răspuns:

Ca sa nu te mai doara poti sa iti masezi pielea sau o cicpesti
si da epilatorul tau este bun si eu am acelasi tip de epilator dar sa nu uiti sa il cureti papa

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Da este ff bun... Dar d la genunchi in sus incearca sa te faci cu crema [sigur nu iti va mai scapa nici un fir]:*

| BiancaB a răspuns:

Ai folosit epilatorul de vreo 3 4 ori si nu l'ai curatat nici o data? Curata'l si incearca apoi.

| alynuss a răspuns:

Si eu am epilator de ala. dar si pe mine ma doare f tare cand ma epilez.de aceea eu am hotarat sa ma epilez cu creme epilatoare precum Veet, poate asta ar trebui sa faci.asa nu te va durea deloc si iti face pielea fina si matasoasa.