| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare urgenta! M-am epilat prima oara in viata cu epilatorul electric Philips Satinelle Soft si acum am multe bubite rosii care ma ustura si din cateva curge putin sange.Arat de parca m-as fi imbracat cu pantaloni de urzici.Am dat cu spirt si dupa cu o crema hidratanta, dar tot sunt acolo bubitele si usturimea.Ce sa fac? La ora 17 trebuie sa ies afara si nu vreau sa ma vada lumea asa, mai ales ca de durere nici n-am reusit sa ma epilez prea bine.M-am epilat de la glezna pana la genunchi ca ma durea de nu mai puteam si nici nu am luat toate firele.Va rog ajutati-ma cu bubitele si niste sfaturi pentru epilat ca nu reusesc.Merci ca ati citit atata.

Răspuns Câştigător
| mihamika99 a răspuns:

Este normal sa apara bubitele rosi si sa gurga sange. Radacina firului de par e groasa si cand o smulgi iti apar bubite rosii si iti gurge putin sange.A doua oara cand te vei face nu iti vamai curge sange cred doar vor aparea bubite care vor trece a doua zi
Sper ca te-am ajutat o zi frumoasa:*

6 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Paine maine o sa treaca, relax!

| TheBoY a răspuns:

Indicat este sa te epilezi seara cand nu iesi afara deoarece te irita pe moment. big grin

| Dallly a răspuns:

Asta este normal cand te epilezi cu epilatorul.Îți vor trece in 1-2 zile. Până îți trece poarta pantaloni lungihappy

| Biutzamagic a răspuns:

Buna,in primul rand nu mai te epila cu epilatorul electric, incearca altceva, si bubitele ale sunt ca te-ai taiat si mai ales date cu locobase e foarte bun laughing) Funda?

| Alexuka_Alexandra_1998 a răspuns:

Bubitele sunt normale prima data mai ales ca te-ai epilat cu un epilator. Doare si curge sange pentru ca firele ti-au fost smulse. E doar o simpla iritatie pe moment. Te vei obisnui in timp si cu durerea si cu tot.

| babei11 a răspuns:

Te-ai iritat asta-i cauza si pe viitor foloseste o spuma de epilat nu-i scumpa si chiar ii diferenta mare intre aparat si spuma