| mada_5987 a întrebat:

A folosit cine fondul de ten Toleriane de la Roche-Posay? Merita cumparat? Va rog, raspundeti-mi.happy

19 răspunsuri:
| Vyio a răspuns:

E bun, mult mai bun decat 90% din produsele de pe piata. Il folosesc de cateva saptamani.

| andreea8888 a răspuns:

Este mult sub calitatea celor de la Vichy sau Avene!
Incearca unul din cele 2, efectele se vor vedea foarte rapid!

happy

| erika_9732 a răspuns:

Acum depinde si de ten, eu il folosesc de 2 ani pentru acoperirea unor pete si este excelent! tot la fel de bun este si cel de la vichy normaderm cel cu capacul negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa iti spun ca am folosit si Toleriane, si Vichy, iar Toleriane mi s-a parut mai bun!
Am tenul mixt si foarte sensibil, iar Toleriane mi s-a parut perfect pentru mine.
Si vichy mi s-a parut f bun, dar votez Tolerianewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt confuza in ceea ce priveste alegerea unui fond de ten intre cele 3 : vichy, toleriane, avene...am auzit lucruri bune si rele despre toate...problema e ca eu am nunta peste o luna, in august si vreau sa-mi iau un fond de ten care sa reziste si sa nu-mi incarce tenul, sa nu lase impresia de masca dar totusi sa acopere...sa am un ten de portelan, ce mai! doar o sa fiu mireasa... dar tenul meu nu e tocmai perfect, din pacate... e mixt spre gras, lucios, cu puncte negre si cateodata ma trezesc cu monstruleti pe fata... mi-am cumparat gelul de curatare de la avene si lotiunea tonica, la inceput mi-au placut, dar am obs ca tenul meu a devenit mai sensibil...parca se irita mai usor...chiar nu stiu ce alegere sa fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toleriane mi se pare foarte bun. Nu incarca tenul si nu imi da senzatia de mancarime pe care o am la altele. Il recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acopera f bine, dar nu rezista toata ziua (comparativ cu superstay silky care rezista peste 12h) chiar daca ii dai un voal de pudra translucida peste si ai ten mixt, dapai gras! In rest e natural si are culori frumoase (dar putine) happy E ok daca il port pentru vreo 4, 5 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va recomand cu caldura Colorstay de la Revlon. Costa ceva mai mult dar este foarte bun. Am vazut ca unele fete spun ca e aproape ca cel de la MAC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi la prescris medicul dermatolog ca fiind foarte bun... sper sa merite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am tenul sensibil si mixt (uscat in zona pometilor, si lucios in zona T, care e si foarte sensibila si se irita usor), tocmai ce mi l-am cumparat si nu m-a multumit deloc, pentru ca: usuca tenul, facandu-l sa reactioneaza printr-o mai mare secretie de sebum, prin urmare fata luceste foarte tare, se aplica greu, e foarte vizibil, da un aspect de pudrat si nenatural, nu se absoarbe bine (se aduna in ridurile de expresie si face cojite chiar din momentul aplicarii, cu toate ca am grija sa ma hidratez foarte bine inainte). Cu toate ca nu are cea mai fericita compozitie, eu prefer de departe accord parfait de la l'oreal, pentru ca: acopera fara sa incarce tenul, culoarea chiar se adapteaza tenului (bine, daca e si relativ apropiata de cea a tenului tau), matifiaza numai bine la cat costa (mai putin de 50 de lei), e foarte usor de aplicat si imi lasa pielea catifelata, nedandu-mi senzatia de deshidratare ca cel din topic. Chiar astept sa vad mai multe review-uri, poate e doar parerea mea, insa in momentul asta imi pare destul de rau ca am dat 66 de lei pe un fond de ten care nu imi va folosi la nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eul-am cumparat ieri la recomandarea farmacistei care observ ca a avut perfecta dreptate.Esta grozav si nu lasa urme pe haine. Din Constanta il poti cumpara de la farmacia din km4-5 langa piata la pretul de 69 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este super, astazi mi l-am luat si eu, vroiam initial de la vichy, dar le-am testat pe amandoua si m-a impresionat cel de la roche. acopera foarte bine si nu lasa tenul incarcat, si imi acopera si petele si cosurile si cearcanele! il super recomand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toleriane este cel mai bun, am incercat f.multe,dar acesta e super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am cumparat si ii f bunhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi am cumparat azi fdt toleriane, formula noua, imbunatatita cu spf 25, ca sa l recunoasteti, in loc de patratelul galben, l au facut rosu acum. mi a zis farmacista ca e mai bun decat formula veche.eu folosesc de 7 luni toleriane si mi se pare grozav! vi l recomand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e fff bun...merita eu il folosesc de 2 luni.eu am avut o exema pe fata.toata fata. el a fost demonstrat pe un ten cu cosuri, cu probleme! deci merita! sincer

| lia_9672 a răspuns:

Am folosit fond de ten de la mai multe firme, dar toleriane de la Roche posay mi se pare cel mai bun. ti-l recomand cu caldura.

| Iuliaa_5524 a răspuns:

Este foarte bun, merita toti banii.

| elena_6559 a răspuns:

Este cel mai bun pe care l-am avut vreodata si chiar am incercat aproximativ toate marcile de la l'oreal la laura mercier mac si altele...eu am incercat niste mostre le rocher posay pe care inca le am insa as vrea sa il cumpar si nu l-am gasit prin magazine... daca stie cineva unde il pot gasi prin constanta?