| sonia7026 a întrebat:

A folosit cineva masca cu argila sau baie de aburi pentru a scapa de acnee? daca da, as vrea sa imi impartasiti experienta voastra si rezultatul dobandit.tnx :*

3 răspunsuri:
| TangerineP a răspuns:

Da.o foloseam o data pe saptamana dupa sauna)dupa ce spal masca tenul are un aspect placut iar pielea e curata si placuta la atingere)mai ales in ajunul iernii pielea necesita o ingrijire deosebita)deci, iti recomand masca de argila)))

| bella_1239 a răspuns:

Buna, eu am folosit masca de argila iar rezultatul a fost acela ca mi-au disparut toate cosurile, tenul meu a devenit neted si au inceput sa-mi dispara si cosurile negre. Sper ca te-am ajutat.

| Lauragd a răspuns:

Argila este foarte buna pentru ten acneic. Daca iti cumperi plicuri de argila va scrie pe plic cum trebuie folosita. Oricum trebuie sa pui intr-un bol mic putina pudra de argila pe care o amesteci cu apa rece de la robinet si amesteci pana este ca o pasta(sa nu fie nici prea lichida, dar nici prea groasa) si astfel iti prepari masca pe care o aplici pe fata.Argila mai este buna de asemenea si pentru ten gras, uscat sau normal dar amestecata cu altceva.