| mary a întrebat:

As vrea sa mi se spuna mai multe despre masca de argila pentru acnee. mi-am cumparat cateva de la aslavital. nu dati copy-paste. vreau sa aud si alte persoane care au folosit asa ceva, parerea voastra. si vreau sa stiu de cate ori (maxim) pot sa o folosesc pe saptamana.

6 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Si eu am folosit una, dar nu de la Aslavital, ci de la Zepter. Am fost multumita de ea. Dupa ce am indepartat-o de pe ten cu apa din abundenta, tenul meu arata mai deschis la culoare, mai curat, luminos, fin, iar porii nu mai erau asa dilatati.

| blackspell a răspuns:

E cea mai buna de la aslavital. daca ai tenul uscat amestec-o cu lapte, galbenus de ou sau ceva gras; daca ai tenul gras, amestec-o cu lamaie, portocala, apa minerala(ceva acid). fa o saptamana in fiecare seara, si pe urma mai rar la cateva zile. cand te clatesti sa nu dai cu apa rece sau fierbinte, ci calduta! si e important sa stai pana se usuca argila de tot, sa arati ca si cum ai fi cimentatahappy
spor la treababig grin

| cristinella a răspuns:

Si eu folosesc. E foarte buna pentru ten, atata timp cat e folosita regulat... o data sau de 2 ori pe saptamana, iar tenul este hidratat bine.

Ai observat ca dupa ce o dai jos pielea parca te strange, atunci trebuie sa folosesti crema din belsug.

Si in functie de tipul de piele poti sa-i mai adaugi ingrendiente... dar pentru acnee foloseste-o doar cu apa.

Si bv ca te preocupi de tenul tau. pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat-o si nu a avut rezultate exceptionale in cazul meu, dar depinde de fiecare tip de ten.Pentru cosuri o poti amesteca cu apa de la robinet sau cu zeama de lamaie si o lasi sa actioneze 15-20 minute dupa care o indepartezi cu apa si te speli pe fata cu sapun sau gel de dus. Timp de o saptamana o poti folosi zilnic, dupa care doar de 2-maxim 3 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit masca de argila.doar mi-a facut pielea mai catifelata.nimic mai multwinking

| ratza_8226 a răspuns:

Bunahappy o data pe saptamana o poti prepara.happy
o data am facut'o cu ou si miere si a doua oara cu smantana si lamaie happy nu mi s-a parut nu stiu ce rezultat dar merita incercat happy. dupa mai multe utilizari poate sunt rezultate dar eu nu am incercat pentru ca miroase foarte urat big grin