| xFaith a întrebat:

A inceput sa`mi cada fire de par.
Sa fie de la placa? ( imi intind parul cam de 2 ori pe saptamana)

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

O persoană sănătoasă, normală, pierde pe zi între 40 și 100 de fire de păr. De două ori pe săptămână este OK, eu îl îndrept zilnic.
Folosește un produs de protecție termică, care se aplică înainte să îți faci părul cu placa, și care împiedică căldura să deterioreze firul de păr, și evident, să cadă.
Mergi la un magazin de cosmetică sau la salon și întreabă, se vând și acolo. De obicei sunt sub formă de spray, și sunt foarte ușor de aplicat.
Baftă ^^.

5 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Poate fi de la placa.dar iti spun sincer. Eu imi intind parul odata la 2 zile si nu am patit nimic. Nu-mi pica parul deloc si nu mi se intampla absoult nimic. E drept ca e mult mai uscat dar folosesc o masca pentru par deteriorat si nu am deloc probleme. Parul e normal sa pice, nu trebuie sa iti faci probleme decat atunci cand pica prea mult.

| Adriannae a răspuns:

Si placa poate contribui la asta. Desigur, mai poate fi alimentatia, sau utilizarea frecventa a multor produse de stilizat.

| Kyky a răspuns:

Buna!
Eu nu cred ca este neaparat de la placa, dar garantez ca si ea ajuta. Se spune ca unui om ii cad zilnic, in medie, cam 100 de fire de par. E oarecum normal, pentru ca se regenereaza.
O zi frumoasa!

| BuBuMtti a răspuns:

Da este de la placa dar nu te speria incearca sa renunti ceva timp la placa si taie din varfuri

| Kiiiissss a răspuns:

Pai poate sa fie de la placa. sau de la sampon. sau daca te-ai vopsit. Funda? plzz