| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva faina de malai pentru punctele negre? Daca da e bun?

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Depinde de ten, daca este unul sensibil, ai dat-o in bara, se poate irita foarte tare, malaiul fiind o faina foarte aspra, chiar daca este umeda. Foloseste taratze de grau, dar si aceea cernuta, deci folosesti taratzea pe care ai cernut-o, inmuiata in apa si masezi toata fata foarte usor o data pe saptamana. Obligatoriu dupa acest trament, aplicarea unei creme hranitoare nu prea grasa, daca este seara si nu pleci nicaieri - o crema de noapte.

| vintageheart a răspuns:

Eu si mama mea am facut un amstec de malai cu spuma de albus si neam frecat fata cu el. A fost o senzatie placuta pentru ten si l-a lasat fin.Nu stiu daca functioneaza pentru puncte negre pentru ca eu nu am avut la momentul acela si nici mama mea.Ar trebui sa iti iei ceva produs special pentru puncte negre.