| love9dubstep a întrebat:

A incercat cineva sa se vopseasca natural? Adica cu plante, fructe...etc. Eu vreau sa imi dau o noanta de roscat parului si sunt saten deschis. Am citit ca se poate face cu zmeura, capsune, sgecla rosie, morcovi, macese sau henna. Mi-e frica insa sa nu ma fac toata rosie, vreau doar o tenta de rosu. Imi spuneti va rog daca ati incercat cu ce ar trebui sa ma vopsesc, cum sa prepar vopseaua si cum sa o aplic... DAU FUNDA! :*

3 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Cum sa te vopsesti ma cu zmeura? Doamne multa minte ai.
Adica daca mananci zmeura te rosesti putin pe maini, dar daca te speli de 2-3 ori trece..si tu crezi ca te poti vopsi pe par?

| love9dubstep explică (pentru Zippy):

Informeaza-te putin inainte sa vorbesti. Si nu jigni pentru ca eu nu am zis nimic de tine! Normal ca trece, pentru ca nu e permanent. Nici nu doream sa fie permanent. E o metoda sa iti schimbi noanta parului... asa cum o poti face cu frunze de nuc, lamaie, ceai de musetel. Ca sa se mentina culoarea trebuie sa te vopsesti de mai multe ori. Stiu asta, dar nu stiu cum trebuie sa prepari si cat trebuie sa stai cu ea pe par!
Nu inteleg de unde placerea asta de a comenta unei persoane...
Si uite dovada ca ce am zis nu e asa, de capul meu : http://www.divahair.ro/......ea_parului

| xmadutssu a răspuns:

rolling on the floor)laughinglaughing daca vrei brunet spala-te cu duderolling on the floor)laughing) glumeam