| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva sa-si albeasca dintii cu bicarbonat de sodiu?
Functioneaza?

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, dar nu peste noapte. foloseste-l de 1-2 ori pe saptamana si in cateva saptamani vezi rezultate.

| RAY a răspuns:

Merge pe moment, dar strica smaltul in exces

| J0B0MAT a răspuns:

Da, dar doar o data pe saptamana sa te speli pentru ca altfel iti afecteaza smaltul. Iar apoi, cand vei vedea rezultate, la 2 saptamani.Si sa nu amesteci bicarbonatul cu lamaie pentru ca nu e buna pentru dinti,; doar cu apa.

| kiri11 a răspuns:

Poti incerca cu pulbere de carbune, tot sunt efecte foarte vizibile. Mai este si produsul White Express System care are efecte bune big grin

| malvinacroft a răspuns:

Merge binisor, dar mult mai bine, pentru albit dintii, e sa te speli cu carbune medicinal (scoti praful de carbune din capsula si te speli cu el pe dinti). Albeste dintii vizibil si instant. La bicarbonat dureaza.

| SerbanAntoniaElena0550 a răspuns:

Hei, sa stii ca functioneaza, bunica mea ma pune in fiecare zii sa fac asta si am dintii foarte albi! Daca faci asta in fiecare zi, o sa ai dintii asa de albi cum zice bunica-mea :'' O sa orbeasca lumea cand zambesti!''

| alexiaalexandra a răspuns:

Eu, dar nu prea sunt sanse, sunt la Sensiblu, niste benzi, costa 150 lei