| HoopaScz a întrebat:

Aaaaa...cum sa folosesc uleiul de ricin pentru cresterea parului(ceva usor)sau Un SHAMPON pentru cresterea lui

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masezi scalpul cu ulei de ricin si lasi sa actioneze jumatate de ora dupa care te speli de doua ori pe cap cu sampon si clatesti bine.Repeta tratamentul de 2 ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Uleiul de ricin... pur si simplu masezi pielea capului cu el dupa care invelesti parul cu un prosop cald. asta o poti face inainte sa-ti speli parul cam cu o ora sau 2. poti prepara o masca in care sa pui ulei de ricin insa tu ai vrut cea mai simpla varianta, pai cam asta este big grin
trebuie sa ai grija cat timp folosesti uleiul. dupa un timp trebuie sa faci o pauza pentru ca parul tinde sa se ingrase de la ulei happy
eu am folosit uleiul de ricin si-i chiar bun, functioneaza.
bafta happy

| TąNyą a răspuns:

Iei un disc pentru demachiere si pui ulei si dupa acea freci cu ajutorul discului la radacina. La fel poti face cu uleiul de masline sampon. n-am nici-o idee

| laura_9178 a răspuns:

Pai folosesti uleiul de ricin in modul urmator: aplici pe un disc demachiant sau pe o bucata de vata si tamponezi radacinile parului :-).