| anonim_4396 a întrebat:

Administrez de câteva luni Sotret de 10 mg, mai exact am luat 130 de capsule. Mai am de luat 10, sau nu mai mult...

Problema e că îmi simt nervii obosiți de la acest medicament. Am avut tentative de suicid. Am avut cred că toate reacțiile adverse care sunt prevăzute în prospect, însă de dragul că o să scap de acnee mi-am zis că nu renunț nici în ruptul capului. Acestea sunt cele mai eficiente de altfel, astea si Roaccutane sunt cele mai eficiente dar si cele mai periculoase.

Pff! Dacă continui sa le mai iau cred că o să am probleme serioase... Chiar nu e de glumit. Dar... Cum scap de acnee?! sad

Pfff...

Am un nod în gât! Vă rog daca știți ceva bun recomandati-mi. Dermatologii nu fac decât să te plimbe hai-hui... Deși i-am spus că am avut tentative de suicid, m-a încurajat să mai iau Sotret. Ei... Bine că mi s-a aprins beculetul ca astea îmi fac rău.

Si da, ceva pentru puncte negre.

SA SCAP ODATĂ PENTRU TOTDEAUNA DE ASTA! crying((((

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă iei în continuare o să scapi de acnee, iar dacă te ajută să te și sinucizi, vei fi un mort frumos, fără coșuri pe față.
Nodul în gât vine tot de acolo.
Citește și aplică,
Învinge depresia, de Robert L. Leahy, Editura For You, 2012.
Pentru coșuri schimbă dieta, mai puțină carne și mai multe fructe și salate, timp de 6 luni.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mersi șefu!?

Ei... Uite un răspuns inteligent.

Doamna doctor cred că a vrut să mă omoare. happy

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, nu chiar de chiar, a dat și ea ce a știut.

6 răspunsuri:
| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Sotret, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Sotret, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Sotret, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru IRINACRETU):

Este în regulă. Am să trimit.