| Lulu_5550 a întrebat:

Aj vrea si yop statusuri despre dragoste ...care este tynuta doar in suflet...nu este impartita celui pe care il :X

Răspuns Câştigător
| loverock_1611 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

erau odata u print si o printesa, ei se iubreau mai mult ca oricine, asa ar trebui sa fac eu cu tine.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange.

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.

ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire...
vocea dezminte dar inima nu minte
TE IUBESC!

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA... Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba... Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.

Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu

Am Invatat Ca Nu Poti FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE poti fAcE eStE sa fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl...DePiNdE de cEiLaLtI.
Tu poti sa te-ndoiesti
de soare,
De focul ce scanteine in
stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de
Iubirea mea!

daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic. Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Iti recomand un abecedar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce este dragostea macar pentru a pune aceste statusuri?laughing

| scarswillstay a răspuns:

"Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "
" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "
Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "
" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "
" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "
" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "
" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "
" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "
Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum imi doream… "
" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "
" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "
" In rai fara tine, e moarte, e gheata... Si in iad linga tine e bine, e viata! "
" Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi! "
Nu stii ce greu imi v-a fii…. de-acum ca te iubesc, dar tu nu sti."
" Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Sper ca te ajuta la ceva :*.
Fundita puppy dog eyes?

| briana_8930 a răspuns:

Intra pe statusiri. ro si gasesti tot cvr u