| oOSaritaOo a întrebat:

Aloha. Deci, din greseala am pus la spalat blugii cu hainele albe si s-au decolorat unele haine albe X_x, ce le pot face hainelor albe? Dati-mi va rog idei sad.

Dau funda, la restul vot.

P.S. nu merge cu vanish.

Răspuns Câştigător
| MLSS a răspuns:

Incerca sa le pui la clor happy
fiindca sunt albe. punele intr-un lichean cu apa amestecata cu clor, asa face mami thinking
te pupp:* succes!:*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai spala o data hainele albe si incearca cu ariel, vanish nu e bun

| NevastuicAaA a răspuns:

Poti sa le pui in clor.Clorul albeste hainele.

| BassHunter13 a răspuns:

Voloseste Vanish la inceput daca nu merge foloseste Ace.

| MariA00 a răspuns:

Cu clor.

| denisa123456 a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce sa le faci deoarece clorul nu este atat de eficient, si distruge textura hainelor, si eu bag blugi cu haine albe dar nu dau la apa calda dau la rece la 40 de grade si nu mi s-a intamplat asa pana acum.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Foloseste VANISH pentru haine albe, dar daca nu foloseste la nimic incearca clor si lasa-l sa actioneze in jur de 30 minute, daca spui ca s-au inegrit asa de tare.

| Irinchik a răspuns:

Sfat:Sa nu mai faci asa prostie, cand pui la spalat separa hainele albe de cele colorate.Iar"hainelor albe"dale foc, nu le mai faci nimic!