| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si sunt inalta si cam 45 de kg. Stiu ca sunt cam slaba si as vrea sa am si eu picioare, fund, sani sa fiu frumoasa. In vacanta de vara mi-am propus sa ma ingras dar am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa imi spuneti ce pot face ca sa am picioare groase, sa am fund(al meu este cam plat), sanii nu mai imi cresc, vreau sa ma ingras. Exista ceva vitamine de pofta de mancare care chiar sa functioneze, sau sa-mi spuneti ce exercitii ar trebui sa fac dar mi-e frica sa nu slabesc mai mult, ce ar trebui sa mananc. Help me! ♥

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu merge "am si 15 si sunt inalta" zi cat de inalta esti straight face

| Deni0919 a răspuns (pentru JohnnyBi):

1. 70 m...

| JohnnyBi a răspuns (pentru Deni0919):

Pfff. incepi prin a lua un supliment de vitamine si minerale. o sa iti ajute corpul sa asimileze mancarea mai bine. ca sa cresti in greutate util (fara burta inestetica) trebuie sa cresti incet si treptat. daca bagi 4 shaorma pe zi o sa ajungi la o greutate utila dar cu grasime. asa ca trebuie sa mananci carne cu cat mai putina grasime (fara carne de porc in principiu), fara prajeli (cartofii facuti piure sau fierti). un supliment de vit&min bun e daily formula (cred ca il gasesti si in farmacii dar nu stiu sigur, daca nu la magazine cu suplimente nutritive au sigur ori daily formula or one a day). ca sa cresti in greutate frumos alege multe mese pe zi decat mai putine cu mai multa mancare (adica mananca de 5 ori sa zicem a cate 300 grame mancare, decat de 3 ori a cate 500 grame...doar un ex). si cu astea fiind spuse, mai adaugi un sport ca greutatea sa fie si muschi nu numai grasime. daca te tii de toate astea ar trebui sa pui cam 10 kg intr-un interval cam de 4-5 luni, dar o sa iti pastreze siluetahappy. sper sa te faci frumoasa happy

| dana_9056 a răspuns:

Daca mananci in fiecare zi o ciocolata dupa aia o sa-ti vina pofta de mancare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru pofta de mancare ia tonotil. Deci eu am avut 2 saptamani in care mai bine imi bagai acu in vena de cat sa imi pui farfuria cu mancare in fata pentru ca pur si simplu imi era lene sa mananc! Si am luat o chestiuta de asta de la farmacie, e ca un sirop foarte dulce, si ia ghici smug. Am ajuns acasa cu o foame de imi venea sa mananc si pamantul rolling on the floor. Si am mancat 5-6 fripturi medii, se uita fratimiu cu niste ochi blushing. Si ca sa iti maresti masa musculara mergi la sala si ia si proteine, ajuta mult.

| ImperfectlyPerfect a răspuns:

Vitamine:Minimartieni- e foarte bun. si eu am fost slaba si mi-a ajutat.
Omega3-a avut fratele meu, si asta e buna.
Mancare: Paine, carne...
si ciocolata sa manancihappy

| NoobOrPro a răspuns:

Painea ingrasa, si dulciurile. Medicamente nu iti recomand, nu am incredere, mi sa nu iti strice stomacul big grin

| Rennata a răspuns:

Mananca mai multa carne!laughing

| Euuw a răspuns:

Anticonceptionalele ingrasa si cresc sanii. big grin nu stiu daca sunt tocmai bune pentru varsta ta.big grin

| Boticelu a răspuns:

Deni.Sa stii ca depinde de organismul tau. Si eu sunt la fel ca tine. Si eu vreau asa ma ingras. Am luat de-a vitamine de mi s-a acrit. Unoeri mancam cate 3-4 ciocolate pe zi. Si degeaba. Un sfat: Nu lua pastile de ingrasare pentru ca asa a patit verisoara mea. acum 2 ani era slaba tare si mama ei ia luat niste pastile de ingrasare rapida. in urmatoarele 3-4 luni nu s-a observat nimic. dar peste 1 an. a luat in greutate 40 de kg. Acuma are 82 de kg..Si habar nu mai are cum sa slabeasca. Mai bine ramanem asa de 45 de kg decat cu 82 de kg. Crede-ma :*.